انواع مدل شلوار های زنانه

داخل این مقاله می‌خوایم شما رو با چند مدل مختلف از شلوارهای زنانه آشنا کنیم. مدل های مختلفی از شلوارهای زنانه وجود داره که هرکدام به تنهایی می‌تونه استایل شما را زیبا و بی نظیر جلوه بدهند. این شلوارها ممکنه در رنگ‌ها و جنس‌های متفاوتی از پارچه دوخته بشن که باعث میشه شما در فصل‌های مختلف سال، بتونین از انها استفاده کنین. برای آشنا شدن با این مدل‌ها، تا انتهای این مطلب همراه ما باشین.

انواع شلوار های زنانه 

از رایج ترین انواع مدل شلوار زنانه می توان به شلوار مجلسی اشاره کرد؛ زیرا بیشتر خانم ها آن را در کمد خود دارند و در محیط های کار و اداری از آن استفاده می کنند. شلوارهای زنانه مجلسی به خاطر ظاهر شیک و سنگین خود برای شرایط رسمی خیلی مناسب است. شلوارهای شیک با بهترین مواد دوخته می شود و معمولاً جلوی آن یک زیپ یا دکمه دارد. شلوار مجلسی از همیشگی ترین مدل های شلوار زنانه است.

اگر شما از پوشیدن شلوارهای جذب در هوای گرم تابستان کلافه شده اید و بدنبال استایل راحت، کژوال وغیررسمی برای خارج از منزل می‌گردید،  گرچه این شلوار بیشتر برای پوشیدن در فضای خارج از منزل کاربرد دارد اما می‌توان در خانه یا مهمانی‌ های دوستانه نیز از این مدل شلوارها استفاده کرد. شلوارهای بگی شلوارهایی هستند که از بالا تا پایین آزاد و گشاد هستند و معمولا در قسمت کمر آنها کش تعبیه می‌شود که در جنس‌ها و رنگ‌های متنوع تولید می شوند این شلوارها مناسب افراد قد بلند و لاغر است. همچنین شلوارهای راحتی که  در منزل استفاده می شوند و گشاد و آزاد هستند از نوع شلوار بگی محسوب می شوند.

شلوار دخترانه شیک بعدی شلوار مام استایل و مام فیت است. این شلوار ها چند سالی است که پی در پی جزو پرفروش ترین شلوار های زنانه است که  و زنانه بسیار کارامد و مفیید است. شما از این شلوار می توانید در انواع استایل دانشجویی استایل روزمره و کژوال همچنین پاساژ گردی و سینما استفاده کنید.

4_شلوار مام فیت

شلوار جین مام فیت دارای فاق بلند است که مشابه شلوار مام استایل کمری آن از بالای ناف بسته می شود. این شلوار می تواند مدل راسته یا اسکینی باشد. شلوار مام فیت دارای ران و ساق جذب یا گشاد است اما مام استایل را دارای ران و ساق گشاد می باشد

5_شلوار پیراهنی

این مدل لباس ها شکل منحصری دارد زیرا شلوار از قسمت کمر به بالاتنه دوخته شده است؛ حالا بالاتنه لباس می تواند بلوز یا تاپ باشد. معمولاً کارگران به خاطر راحتی در کار و فعالیت خود این مدل لباس ها را زیاد می پوشند. انواع شیک و مجلسی از این لباس ها برای خانم ها هم عرضه می شود که در جشن و مهمانی ها می توانید با آن تیپ فوق العاده زیبایی بزنید. همچنین شلوار پیراهنی یکی از لباس های موردعلاقه کودکان محسوب می شود.

6_شلوار سنبادی

 شلوار‌های سندبادی معمولا نخی هستند و به دلیل راحتی و خنکی جز مناسب ترین شلوارها برای تابستان به شمار می آیند. البته شلوار سندبادی با جنس‌های دیگری مثل لمه، ساتن و کتان را نیز می توانید در بازار پیدا کنید.

این شلوارها بسته به نوع پارچه و دوختشان مدل‌های مختلفی دارند. برخی فاق بلندی دارند و شبیه دامن هستند و در قسمت پاچه شلوار جمع می‌شوند و برخی هم به نسبت نوع اول فاق کوتاه ‌تری دارند و از بالا پف‌دار و در قسمت مچ جمع می‌شوند.

 

7_شلوار بوت کات 

شلوار بوت کات نوعی شلوار دمپا گشاد است . الگوی این شلوار به اینصورت است که قسمت بالای شلوار تا سر زانو راسته و جذب است و قسمت انتهایی آن یعنی از زانو به پایین گشاد می شود. طراحی این شلوار به  دهه 70 و 80 برمی گردد ولی در سال های گذشته این شلوار دوباره مورد استقبال و توجه شیک پوشان قرار گرفته است. طراحی این شلوار به گونه ای بوده است که با انواع بوت ست می شود و به همین علت این نام را برای این شلوار انتخاب کرده اند . شلوارهای بوت کات مدل های مختلفی دارد که در ادامه به آن می پردازیم .

8_شلوار چسبان

شلوار چسبان که آن ها را به اسم شلوار لوله تفنگی یا اسکینی و جذب هم می شناسید، کاملا فرم پاها را نمایش می دهند. این شلوار ها اوایل توسط اقایان استفاده میشد و بعدا برای خانم ها هم تولید شد. شلوار اسکینی زنانه برای افراد خیلی چاق و یا خیلی لاغر مناسب نیست و بهتر است از سایر مدل شلوار زنانه در استایل شان استفاده کنند.

امیرحسین ابراهیمی
ارسال دیدگاه