رنگ ترند سال 1402

رنگ ترند سال 1402

انتخاب یک رنگ برای رنگ ترند آن سال در کل دنیا سابقه چندین‌ ساله داشته است و هرساله یک رنگ مشخص را به‌عنوان رنگ آن سال انتخاب خواهند کرد.  

رنگ ترند سال 1402 هم بر اساس شرکت جهانی آن اعلام می‌شود. یکی از مهم‌ترین و معروفترین شرکت‌های جهانی در زمینه تعیین رنگ سال، شرکت پنتون می باشد.
 این شرکت تقریباً با 22 سال سابقه در معرفی یک رنگ شاخص جهت هر سال در دنیای مد تأثیر بسیار زیادی گذاشته است. شرکت پنتون اعتقاد دارد با توجه به اینکه تقریباً 80 درصد از تجربه‌ها و همچنین حوادث زندگی توسط چشم فیلتر خواهد شد، بنابراین انتخاب یک رنگ به عنوان رنگ شاخص اهمیت بسیار بالایی ایفا می کند. 

در این شرکت سیستم و دستگاه بزرگی وجود دارد که همه کدهای رنگی را جمع آوری کرده است. این شرکت با محصولاتی که ارائه می کند، خدمات و تکنولوژی پیشرفته به‌عنوان یک منبع اصلی الهام‌بخش جهت متخصصین طراحی و مد برای شناسایی رنگ‌ها می باشد. انتخاب رنگ شاخص برای هرسال بر عهده این شرکت جهانی و معتبر می باشد. پنتون با معرفی رنگ ترند سال 1402 – 2023 به دنیای مد و لباس سایز بزرگ رنگ شاخص و همچنین جدید این سال را از میان رنگ های مختلف و طیف رنگی قرمز انتخاب نموده است.

رنگ ترند سال 1402  چیست

کارشناسان شرکت پنتون جهت رسیدن به رنگ ترند سال 1402 -2023 و همچنین انتخابشان مطالعات و تحقیقات زیادی درمورد تاثیری که رنگ‌ها در جهان می‌گذارند، انجام داده اند. در واقع انتخاب رنگ سال یک انتخاب پیچیده می باشد و  نیاز به بررسی و علاوه بر آن تحقیقات دقیق و جزئی به همراه تجزیه‌ و تحلیل خواهد داشت. 
شرکت پنتون رنگ سال 2023 میلادی که مقارن با ۱۴۰۲ شمسی می باشد را Viva Magenta معرفی نموده است. این رنگ از طیف و همچنین تناژ رنگی قرمز می باشد. در بیان دیگر Viva Magenta نوعی قرمز آتشین مایل به زرشکی می باشد. پنتون Viva Magenta یا همان قرمز آتشین را با کد PANTONE ۱۸-۱۷۵۰  و به‌ عنوان رنگ ترند سال 1402 -2023 معرفی نموده است. کارشناسان بر این باور می باشند که این رنگ با فراخواندن نیروهای مختلف طبیعت، سبب شده تا روح شما تقویت پیدا کند و به‌ نوعی جهت ساخت نیروی درونی شما کمک خواهد کرد.

امیرحسین ابراهیمی
ارسال دیدگاه