چهار پارچه پر فروش فصل پاییز و روز های سرد زمستانی

به آخرای تابستان نزدیک میشیمو هوا رو به خنکی می‌رود و وقت آن می‌رسد که به تدریج لباس‌های گرم خود را بیرون بیاوریم و استفاده کنیم. در پاییز و زمستان ما از لباس‌های بیشتری و زیبا تری  استفاده می‌کنیم و فرصت برای شیک‌پوشی بیشتر مهیا است اما در عوض لباس‌های گرم پاییزی و زمستانی نیاز به مراقبت بیشتری دارند و نگهداری از آن‌ها در شرایط آب و هوایی خاص پاییز و زمستان مشکل‌تر است. از آن‌جایی که نگهداری درست از لباس‌ها باعث افزایش عمر و دوام لباس می‌شود و یکی از اصول مهم شیک‌پوشی به شمار می‌رود ضروری است که روش نگهداری از لباس‌ها در فصل‌های پاییز و زمستان را بدانید و آن را به درستی به کار ببرید.

حالا ما تصمبم گرفتیم که چند تا از پارچه های خوب زمستانی روبه شما معرفی کنیم.  .

1_پارچه هایی با جنس پنبه 

پنبه یک نوع پارچه زمستانی است. این نوع پارچه بر اساس میزان ضخامت هم در تابستان و هم در زمستان مورد استفاده قرار می‌گیرد.پنبه، یک نوع پارچه نسبتاً بادوام است. این پارچه قابل تنفس و لطیف می‌باشد.

پارچه پنبه، یک جایگزین ایده آل برای افراد دارای حساسیت به پارچه پشمی به شمار می‌رود

معایب: پارچه پنبه دلیل قابلیت تنفس رطوبت را به خوبی جذب می‌کند. بنابراین، پوشیدن پارچه پنبه در هوای بارانی ایده خوبی نیست!

2_پارچه هایی از جنس 〈 چرم 〉

چرم، پارچه‌ای نفیس از انواع پارچه‌های زمستانی به شمار می‌رود. چرم طبیعی با گذر زمان نرم‌تر شده و متناسب با فرم بدن شکل می‌گیرد.

در صورت مراقبت از چرم اصل، می‌توان آن را تا مدت طولانی استفاده نمود

ویژگی‌ها: چرم طبیعی بسیار بادوام است. به زیبایی بر روی بدن می‌نشیند و در برابر نفوذ رطوبت، عملکردی مشابه عایق دارد.

معایب: چرم طبیعی یک محصول حیوانی است. دوستداران حیوانات معمولاً تمایلی به پوشیدن محصولات حیوانی ندارند. بعلاوه آنکه، قیمت چرم اصل بسیار گران است.

3_پارچه هایی از جنس 〈 خز 〉

خز یکی از قدیمی‌ترین پارچه‌های زمستانی مورد استفاده توسط انسان است.

امروزه خز به دو نوع طبیعی و مصنوعی تقسیم می‌شود که در عین داشتن شباهت ظاهری، در الیاف با یکدیگر متفاوت هستند. خز طبیعی به پوشش روی پوست بسیاری از حیواناتی مانند راسو، روباه، خرگوش و غیره گفته می‌شود که ظاهری شبیه به مو دارد.

خز طبیعی قدرت گرمابخشی بسیار بالایی دارد، اما قیمت آن نیز در مقایسه با خز مصنوعی بسیار گران‌تر است. همچنین حفاظت از حقوق حیوانات و جلوگیری از شکار آن‌ها برای استفاده انسانی سبب شده است تا خز مصنوعی ساخته شود.

خز مصنوعی از مواد اکلریکی ساخته می‌شود و ظاهر آن کاملا مشابه خز طبیعی است. خز مصنوعی قیمت پایینی دارد و در عین حال جزو پارچه‌های زمستانی بسیار گرم به‌شمار می‌آید.

4_پارچه هایی از جنس 〈 مخمل 〉

مخمل به پارچه‌ای گفته می‌شود که علاوه بر تار و پود، از پرز نیز برخوردار است

مخمل‌ها در انواع مختلفی تهیه می‌شوند که عمده آن‌ها برای دوخت لباس‌های زمستانی مناسب هستند و جزو پارچه‌های گرم شناخته خواهند شد.

در گذشته برای بافت مخمل از نخ ابریشم استفاده می‌شد، اما امروزه انواع نخ‌های پلی استر، پشمی، پنبه‌ای و انواع مشابه می‌توانند به‌عنوان نخ مخمل استفاده شوند.

امیرحسین ابراهیمی
ارسال دیدگاه