چگونه لباس گچی را پاک کنیم

[ad_1]

پاک کردن انواع لکه ها از روی لباس ها راهکار های مختلفی دارد. چرا که هر لکه ای می تواند ساختار متفاوتی داشته باشد. بسته به نوع جنس لباس و الیاف آن پاک کردن و از بین بردن لکه ها با هم فرق خواهند داشت. اگر در حین استفاده از گچ، لباسهای شما لک شده و به آنها گچ چسبیده است، نگران نباشید. با ما همراه باشید تا به شما بگوییم که چگونه لباس گچی را پاک کنیم.

 • همچنین بدانید: پاک کردن لکه چمن از لباس

چگونه لباسهای گچی را پاک کنیم

از بین بردن لکه های گچ از لباس کار سختی نیست و با چند رهکار می توانید براحتی لباس های گچی را تمیز کنید. برای پاک کردن لباس های گچی شده طبق مراحل زیر عمل کنید:

 1. در اولین مرحله از پاک کردن لباس های گچی، قبل از شستشو، لباس خود را زیر آب سرد بگیرید. با این کار گچ های اضافی که می توان آنها را جدا کرد را با دست بردارید. همچنین می توانید این کار را با فشار زیاد آب انجام دهید.
 2. یک ظرف یا سطل را از آب گرم و مواد شوینده پر کنید. قبل از اقدام به شستشو ، اجازه دهید لباس به مدت یک ساعت در محلول خیس شود.
 3. می توانید از آب سرد و نصف قاشق غذاخوری تاید در هر گالن آب، یا یک محلول شوینده استفاده کنید.
 4. لباس ها را با دست در محلول شوینده بشویید و آب اضافی آن را بیرون بریزید. با برداشتن دقیق مواد از روی لباس، روی برداشتن توده های خشک شده گچ تمرکز کنید.
 5. لباس را روی بند آویزان کنید. جاهایی که هنوز گچ خشک باقی مانده است را با فشار آب شیلنگ بشویید.
 6. لباس را دوباره داخل محلول شوینده قرار دهید و شستشو را با دست ادامه دهید تا هرگونه ترکیب باقی مانده را از بین ببرید.
 7. لباس ها را در ماشین لباسشویی با چرخه آب گرم بشویید تا فرآیند شستشو به پایان برسد.
 8. پس از اتمام شستشو، بلافاصله لباس ها را خارج کنید.
 9. اگر لکه های گچ لباس بعد از شستشو همچنان وجود داشت، قبل از استفاده از خشک کن، مراحل قبلی را تکرار کنید.

پاک کردن لباس های گچی با الکل 

برای پاک کردن لباس گچی، الکل نیز می‌تواند مفید باشد. اما قبل از انجام هر کاری، ابتدا قسمت داخلی لباس را کمی به الکل آغشته کنید و چک کنید که آیا الکل برای لباس ضرر دارد یا خیر. سپس بگذارید حداقل 15 دقیقه الکل بر روی لباس باقی بماند و در انتها بررسی کنید که آیا لباس با الکل مشکلی داشته یا نه.

برای لکه‌گیری گچ از روی لباس با استفاده از الکل، می‌توانید یک دستمال را به الکل آغشته کنید و سپس این دستمال را بر روی قسمت لباسی که گچ روی آن است، قرار دهید و به آرامی گچ را از روی لباس پاک کنید.

لطفا توجه داشته باشید که قبل از استفاده از الکل بر روی لباس، بهتر است روش‌های مذکور را در یک قسمت کوچک و پنهانی از لباس آزمایش کنید تا مطمئن شوید که الکل هیچ آسیبی به لباس نمی‌رساند. 

 •  پاک کردن لکه چای از روی لباس

نتیجه گیری

در کل، پاک کردن لباس‌های گچی می‌تواند به نوعی مشکلاتی را برای شما ایجاد کند. اما با استفاده از روش‌های مناسب می‌توانید به راحتی این لکه‌ها را از لباس‌های خود از بین ببرید. مهمترین نکته این است که قبل از هر اقدامی، تست روش را در یک قسمت پنهانی از لباس انجام دهید تا مطمئن شوید که روش انتخابی برای لباس شما مناسب است. همچنین، همواره با دقت و آرامش عمل کنید تا به لباس خود آسیب نرسانید. امیدوارم که با این راهنما مشکل شما حل شود و لباس‌هایتان دوباره به حالت اولیه خود بازگردند.

[ad_2]

Source link

امیرحسین ابراهیمی
ارسال دیدگاه