شومیز چیست؟ برای خرید شومیز چه نکاتی را باید عایت کرد.

شما در بسیاری از فروشگاه ها وسایت های معتر به کلمه شومیز بر خوره اید و برایتان سوال پیش امده است که شومیز چست وایا مانتوی شومیز به اندام شما زیبایی میدهد یا نه زیبایی را از شما میگیرد.

 شومیز کلمه ای فارسی نبوده و از یک کلمه ی فرانسوی آمده که طیف بسیار وسیعی از بلوزها و ژاکت ها را دربر می گیرد ولی این کلمه در زبان فارسی اسم یک نوع مانتو را دارد.

رحال حاضر شومیز ها با پارچه هایی مانند حریر و ریون و گیپور ولینن … و در انواع مدل های مختلف تولید شده. این نوع مانتو هم به عنوان لباس مجلسی و رسمی و هم به عنوان یک لباس اسپرت مورد استفاده قرار می گیرد.

معمولاً شومیز را با شلوار یا دامن مناسب ست می کنند و برای تمام سنین قابل استفاده می باشد.

 

شومیز چیست؟

شومیز یکی از لباس هایبسیار متفاوت و درعین حال زیبا برای بانوان است که هم به عنوان یک لباس رسمی برایمجالس و هم به عنوان یک لباس اسپرت برای مهمانی های ساده از آن استفاده می شود.باتوجه به مطالب گفته شده جنس این لباس در طول زمان دچار تغییرشده و امروزه غالباًشومیز ها را از جنس های لطیف و ظریف می سازند. شومیز ها استین های کوتاه وبلندیدارند و قدی متعادل از این لباس هم در مهمانی های مجلسی می توان استفاده کرد و همبرای زیر مانتوها قابل استفاده است. قد این لباس از تی شرت و بلوز معمولی کمی بلندتر می باشد.

شومیز جلو بسته

این شومیز ها همان گونه که نامشان مشخص است در قسمت جلویی بسته بوده و معمولا در ناحیه کمر تنگ تر میشوند.چین پایین این لباس ها یکی از زیبایی ها وجلوه های خاص این مدل از شومیز ها مباشد. معمولا شومیز های جلو بسته دارای یقه های گرد یا یقه های نسبتا پوشیده و کوچک هستند.

شومیز پشت بسته

شومیز های پشت بسته انواع دیگری از شومیز ها بوده که از قسمت پشتی کاملاً بسته و پوشیده بوده و هیچ گونه دکمه یا زیپ ندارند. این گونه شومیز ها معمولاً در قسمت گردن و یقه دارای دکمه بوده و یا از جلو دکمه می خورند. همچنین ممکن است شومیز پشت بسته از قسمت پهلوها دارای زیپ باشد تا راحت پوشیده شود و پس از پوشیده شدن زیپ بسته و کیپ بدن گردد

شومیز حریر

یکی از متنوع ترین شومیز شومیز حریر است. این نوع شومیز ها در طرح ها ورنگ های مختلف موجود است.معمولا شومیز حریر یقه حلزونی ویا کراواتی بیشترمورد پسند بانوان است.

شومیز های لی

شومیز های لی یکی از ضروریات کمد هر خانمی است.زیرا با هر چیز دیگری ترکیب می شود وگزینه بسار مناسبی برای قرار گرفتن در زیر مانتو های جلو باز بهاره و پالتو های زمستانی است.

شومیز اسپرت

شومیز اسپرت برای مهمانی های غیر رسمی کاربرد دارد. مدل های اسپرت معمولا با شلوار های اسپرت مانند شلوار های جین ست می شوند. در دوخت این نوع از شومیز ها بیشتر از پارچه های نخی بدون طرح یا باطرح های ساده به کار می رود.

جمع بندی

انواع مدل شومیز های موجود در بازار بین دختر های جوان محبوبیت زیادی دارد. خانم ها باتوجه به نوع استایل انتخوابی خود رسمی ، مهمانی ، مجلسی میتوانند شومیز خود را انتخاب نماییند به راحت میتوانند شومیز را با انواع مدل دامن بلند ، کوتاه ست کنند. مانتو ماهور یک مزون برند است که میتوانید از اینجا به طور خیلی راحت شومیز یا شلوار مورد نظر خ یکی از مزون های لباس معتبرود را تهیه کنیدو در هر مهمانی یا مجلس ها ان ها را بپوشید.

امیرحسین ابراهیمی
ارسال دیدگاه